KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12926234
nr 1292 6234
Erik Jönsson
(1893-1950), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad, daterad 1922. Olja på pannå, 33x24, oramad
Erik Jönsson, svensk bildkonstnär född 1893 i Malmö, död 1950.
måndag 25 november 2019
kl 19:22:44
- Klassiska
25 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Erik Jönsson
Läs mer om Erik Jönsson